Sukurti ypatingą namų atmosferą padeda šviestuvai
Sukurti ypatingą namų atmosferą padeda šviestuvai

Tinkamai parinkti namų vidaus šviestuvai sukuria neprilygstamą namų aurą. Renkantis tinkamą apšvietimą svarbu atsižvelgti į kelis aspektus: funkcionalumą, kambario išdėstymą, jūsų kasdienius įpročius bei poreikius. Svarstote galimybę atnaujinti kambarių apšvietimą? O gal įrenginėjate namus? Mūsų dizaineriai parengė atmintinę, ką reikia žinoti apie kiekvienų namų apšvietimo niuansus.

Miegamajame sluoksniuokite šviesą

Miegamasis – tai poilsio ir atsipalaidavimo vieta. Neabejojame, kad sutiksite, jog jaukus apšvietimas prisideda kuriant ramią miegamojo atmosferą. Tinkamai parinkti šviestuvai ir jų išdėstymo vieta turi didelę reikšmę viso kambario bendram vaizdui ir vyraujančiai nuotaikai. Miegamajame svarbiausias yra bendrasis apšvietimas – tai natūraliai kambariuose sklindanti šviesa pro langus, stoglangius, o taip pat bendrąjį apšvietimą galima sukurti ir dirbtiniais šviesos šaltiniais, tokiais kaip pakabinami šviestuvai, įleidžiami lubiniai šviestuvai, sietynai. Pagrindinį apšvietimą geriau derinti su funkciniu – tam tinka staliniai šviestuvai. Kai norime pabrėžti tam tikras erdvės detalės, pavyzdžiui, apšviesti meno kūrinius, naudojamas akcentinis apšvietimas. Miegamajame jis suteikia papildomo jaukumo, subtilumo ir elegancijos.

Mūsų patarimai:

 • Šviestuvai neturi būti kabinami tiesiai virš lovos.

 • Sluoksniuokite apšvietimą. Vienas šviesos šaltinis nėra patogus sprendimas, geriau derinti kelis skirtingus.

 • Rinkitės minkštesnę, švelnesnę šviesą skleidžiančias lemputes.

 • Reguliuojami šviestuvai suteikia daugiau lankstumo.

  Valgomajame svarbu harmonija

  Šiandien valgomojo apšvietimas atspindi besikeičiantį žmonių gyvenimo būdą. Valgomuosius naudojame kaip darbo zoną, juose žaidžiame stalo žaidimus, darome namų darbus, ilsimės, o taip pat jame susirenkame ypatingomis progomis. Todėl mums būtini ir skirtingi apšvietimo šaltiniai.

  Sietynas – neturėtų būti vienintelis šviesos šaltinis. Pradėkite nuo pagrindinio apšvietimo šaltinio kambario viduryje, o tuomet rinkitės akcentinius šviestuvus. Rekomenduojama rinktis šviestuvą, kurio skersmuo būtų 30 cm mažesnis už stalo plotį. Šiuo atveju svarbi simetrija ir harmonija – tai reiškia, kad apvaliam stalui reikia ir apvalaus šviestuvo, o jeigu jūsų stalas kvadratinis ar pailgas, šviestuvas taip pat darniai turi atkartoti jo formas. Dideliam valgomojo stalui siūlomi šviestuvai, kurie skleidžia pakankamą kiekį šviesos, todėl geriau rinktis šviestuvą su keliomis lemputėmis. Dizaineriai rekomenduoja rinktis nelyginį lempučių skaičių, kad sukurtumėte vizualiai homogeniškesnį efektą. Norėdami pasiekti harmoniją ir mėgautis maistu tinkamoje atmosferoje, nesijausdami lyg operacinėje, pasirinkite neįkyrų, šiltą apšvietimą. Tiesa, jeigu norite daugiau lankstumo – geriausias sprendimas – reguliuojami šviestuvai. Sieniniai, įleidžiami šviestuvai ar toršerai leis reguliuoti ryškumą atsižvelgiant į norimą nuotaiką.

  Gerai apgalvotas virtuvės apšvietimas

  Mėgstate suktis virtuvėje? Tuomet sutiksite, koks svarbu yra kokybiškas apšvietimas maisto ruošimo procesui. Tiesa, šioje namų zonoje vieno pagrindinio apšvietimo neužteks.

  Įrenkite apšvietimą po spintelėmis, tam tinka LED juostos, kurios tinkamai apšviečia darbinius paviršius – nepamirškite įrengti apšvietimo virtuvės salos centre, įleidžiami šviestuvai tinka prie kriauklės ar viryklės. Jie leis sumažinti nepageidaujamus šešėlius.

  Nukreipkite šviesos šaltinį ar šaltinius į maisto ruošimo zoną. Koncentruotas apšvietimas leis saugiai dirbti, o taip pat nekenks akims. Planuodami apšvietimą atkreipkite dėmesį, kad šviestuvas, apšviečiantis jūsų stalviršį, nebūtų pastatytas už jūsų.

  Akcentinį apšvietimą galite įrengti spintelėje su stiklinėmis durimis, pavyzdžiui, ten, kur laikomi vitanžiniai indai, kulinarinės knygos. LED apšvietimas tinkamas spintelių apačioje. Akcentinis apšvietimas tinka išryškinti tam tikras medžiagas, tokias kaip medžio masyvas.

  Pakabinami šviestuvai gali būti įvairių stilių, kad tiktų bet kuriam virtuvės stiliui. Nuo tradicinių stiklinių iki glotnių, blizgių pramoninio stiliaus šviestuvų – pasirinkimas platus.

  Reikia patarimo norit išsirinkti geriausią šviestuvą jūsų namams? „Amore For Home“ dizaineriai padės jums priimti sprendimą tam, kad iš naujo pamiltumėte savo namus.

 04/17/2024 09:03:18     Naujienos    0 Comments

Susije straipsniai