Mid-century stiliaus kėdės žavi savo elegantiškomis formomis
Mid-century stiliaus kėdės žavi savo elegantiškomis formomis

Mid-century dizaino stilius vėl sugrįžta į namų interjerus ir atgimsta naujai. Vis daugiau baldų gamintojų kolekcijų – tai duoklė praėjusio amžiaus viduryje vyravusiam stiliui. Nors mid-century užuomazgos atsirado Vokietijoje, tačiau labai greit šis stilius išpopuliarėjo visame pasaulyje. Daugelis sutiks, kad vienas ryškiausių mid-century baldų yra kėdės. Jos idealiai tinka valgomajame, virtuvėje, net darbo kambaryje. Kuo ypatingos mid-century stiliaus kėdės?

Apgalvojama kiekviena detalė

Praėjusio amžiaus viduryje dizaineriai visą dėmesį sutelkė į formos estetiką ir grožį, todėl buvo siekiama sukurti tobulo dizaino kėdes, atsižvelgiant į jų funkcionalumą. Vieni dizaineriai dėmesį sutelkė į organiškas kreives, o kiti – į tiesas linijas, tačiau už jų visų visuomet slypėjo stilistinis patrauklumas. Dizaineriai apgalvodavo kiekvieną detalę, kiekvieną liniją, dėl šios priežasties mid-century stilius ir išsiskiria savo nuostabiu paprastumu. Daugelis klasikinių mid-century kėdžių pasižymi organiškomis formomis, kiekvienas jų elementas tiksliai apskaičiuotas, kad baldas būtų itin ergonomiškas. Pavyzdžiui, valgomojo kėdės yra orientuotos į vertikalios padėties užtikrinimą, tačiau taip pat gali turėti ir lenktų elementų, kurie užtikrina komfortą ir patrauklumą.

Mid-century stiliaus esmė yra atviros erdvės, minimalistinė estetika, atsirandanti dėl kruopštaus dekoro elementų išdėstymo. Dėl šios priežasties beveik visos mid-century stiliaus moderniosios kėdės turi labai nedidelį vizualinį pėdsaką. Valgomojo ir virtuvės kėdės yra siauresnės, kad išlaikytų erdvumo ir lengvumo jausmą, o siaurėjančios kėdžių kojos išduoda, kad baldas priklauso aptariamam stiliui. Ir tai ne tik dailus dekoro elementas, jis turi savo unikalią paskirtį – siauros kojos leidžia šviesai lengvai sklisti po kėdėmis, siekiant išvengti netvarkos pojūčio. Mid-century kėdės turi įtakos erdvės nuotaikai: sukuria ramybės ir tvarkos pojūtį.

Žinomiausi kėdžių dizaineriai

Įtakingiausiais mid-century stiliaus dizaineriais yra laikomi Charles'as ir Ray Eames'ai, Arne Jacobsen'as, Eero Saarinen'as – visi jie paliko ryškų pėdsaką kėdžių dizaine. Arne Jacobsen'as buvo žinomas dėl savo minimalistinio dizaino. Jo kūriniai tokie kaip gulbės kėdės, garsėjo savo unikaliomis formomis, atkartojančiomis žmogaus kūno formą. Eero Saarinen'as išgarsėjo savo neofuturistiniu stiliumi, jo žymioji „Tulip“ kėdė sukėlė revoliuciją – pirmą kartą istorijoje kėdė buvo ant vieno stabilaus pagrindo ir pakeitė tradicines kėdes ant keturių kojų. Charles'as ir Ray Eames'ai yra vertinami dėl savo novatoriško požiūrio ir indėlio į architektūrą, baldų dizainą, gamybą bei fotografijos meną. Dizainerių poros dizaino kūrinys – krėslas jau yra tapęs ikoniniu.

Mid-century stilius šiandien

Šiandien vis daugiau baldų gamintojų įkvepia mid-century dizainas ir estetika, todėl jums nebūtina ieškoti baldų sendaikčių turguose ar medžioti jų internete – galite rinktis naujus baldus, kurių dizainas alsuoja praėjusio amžiaus vidurio dizaino dvasia. Modernios kėdės jūsų svetainei, miegamajam ar darbo kambariui suteiks nepamirštamą įspūdį. Jums taip pat nebūtina išleisti krūvas pinigų žymiųjų dizainerių baldams, galite rinktis jų kūrinių įkvėptas kėdes, kurios gražiai įsilies į jūsų namų stilių!

 04/23/2024 09:02:09     Naujienos    0 Comments

Susije straipsniai