Valgomojo interjeras: kaip suderinti skirtingų kolekcijų baldus

Valgomojo interjeras: kaip suderinti skirtingų kolekcijų baldus

Šiuolaikinis gyvenimo būdas diktuoja, kad valgomasis daugumoje namų yra pagrindinė šeimos ir draugų susibūrimų vieta, jį būtų galima jaukiai pavadinti „namų židiniu“. Tai erdvė, kurioje susirinkę šeimos nariai ir jų svečiai gali pasimėgauti skania, klegesio ir juoko kupina vakariene, lėtais savaitgalio pusryčiais, pietumis. Jau seniai ši zona nėra tik stalas ir kėdės, ji atspindi šeimininkų asmenybę, gyvenimo būdą, tad kuriant valgomojo interjerą galima pasitelkti ir įdomesnius sprendimus.

Valgomojo kambario išdėstymas

Siekiant pabrėžti savininko statusą, viduramžiais valgomajam buvo skiriamas visas namo aukštas. Šiais laikais valgomasis, kaip atskiras kambarys, būna labai retai – nuosavuose namuose arba papildomų kvadratinių metrų turinčiuose butuose, loftuose. Atskiro valgomojo kambario privalumas, kad galima priimti daugiau svečių, minusas – tokia erdve yra naudojamasi rečiau.

Remiantis vyraujančiomis tendencijomis, dažniau valgomojo kambario baldai yra integruojami bendroje svetainės ir/ar virtuvės erdvėje ir ši zona tampa jungiamąja namų ašimi. Dažna įsirenginėjimo klaida yra valgomojo zoną paversti nuobodžia ir tarsi nematoma. O reikėtų galvoti atvirkščiai! Būtent charakteringas valgomojo dizainas gali itin subtiliai sujungti skirtingus stilius, darnos suteikti eklektiškam interjerui. Harmoniją kurkite naudodami skirtingų kolekcijų, stilių stalą, kėdes, pasitelkite vaizduotę ir skirkite dėmesio spalvoms, formoms, tekstilei, meno kūriniams.

Norite sužinoti, kaip sukurti dinamišką valgomojo zoną? Dalinamės stilingų baldų parduotuvės „Amore For Home“ ekspertų patarimais.

Kaip nepersistengti ir suvaldyti vaizduotę?

Nebent jūs žavitės avangardiniu, maksimalistiniu stiliumi, tuomet fantazijai ribų nėra ir drąsiai eksperimentuokite...

O siekiantiems harmonijos, patariame rinktis valgomojo kėdes, kurios atspindėtų pagrindinius valgomojo stalo dizaino akcentus. Valgomojo baldai turėtų būti panašios apdailos, atkartoti formą, detales, linijas. Pavyzdžiui, nederinkite tarpusavyje paprastų kaimiško stiliaus kėdžių su modernaus dizaino, prašmatniais baldais. Šiuolaikinio stiliaus baldai puikiai derės su industrinio ar retro stiliaus kėdėmis.

Valgomojo zonai norėdami suteikti daugiau charakterio ir atkreipti dėmesį į įmantraus dizaino stalą, derindami kėdes pasitelkite spalvas ir tekstūras, kurios kartojasi įvairiuose kambario elementuose, pavyzdžiui, sienų, grindų apdailoje, meno kūriniuose, gėlių kompozicijose, šviestuvuose ar kituose kambario balduose. Mišrūs raštai, spalvos suteikia daugiau kontrasto, įtampos ir vizualinio įdomumo, o nuosekli forma, suderintos smulkios detalės viską itin subtiliai bei darniai sujungia.

Valgomojo kėdės dydis – SVARBU

Jeigu valgomojo kėdės yra ne iš tos pačios kolekcijos kaip stalas, labai svarbu yra atkreipti dėmesį į jų matmenis. Nuo kėdžių dydžio priklausys, kiek jų tilps aplink stalą, kiek svečių galėsite pakviesti jaukiai vakarienei, ar sėdėti bus patogu. Tad, kokie matmenys yra svarbūs?

  • Tarpas tarp kėdės sėdimosios dalies viršaus ir stalo apačios. Standartinis kėdės aukštis būna apie 45 cm, stalo – apie 75-76 cm. Norint, kad jūsų ir svečių kojos patogiai tilptų po stalu, tarpas tarp valgomojo kėdės sėdynės ir stalviršio turėtų būti bent 30-31 cm.

  • Pasirinkus tinkamą kėdžių aukštį, galima susitelkti į jų kiekį. Tarpeliai tarp kėdžių turėtų būti bent 60-61 cm, tuomet valgyti ir sėdėti bus patogu. Kad galėtumėte vizualiai įsivaizduoti, kiek kėdžių tilps, pateiksime pavyzdį: aplink 1,8 metrų ilgio stalą komfortiškai telpa 6 valgomojo kėdės.

Kėdės su porankiais ar be?

Standartiškai yra du kėdžių tipai – su porankiais ir be. Kėdės be porankių užima mažiau vietos, todėl jos labiau tinka nedidelės erdvės interjere. Jeigu mėgstate ilgus pokalbius ir vakarienes, stalo žaidimus ir valgomojo zonoje leidžiate daugiau laiko, pagalvokite apie kėdes su platesnėmis bei minkštesnėmis nugaros, rankų atramomis. Tačiau atminkite, kad tarp rankų atramos ir stalviršio turėtų likti bent 16-18 cm tarpas – tai padės jus apsaugoti nuo susižalojimo ir porankių dilimo.

Valgomasis – erdvė, kurioje galite išlaisvinti savo idėjas ir pasitelkę mūsų patarimus sukurti dinamišką, bet tuo pačiu ir itin darnų interjerą. Tikimės, kad mūsų patarimai įkvėps Jus pokyčiams! O jei norite pasikonsultuoti su mūsų profesionalais, kviečiame susisiekti, mums visada malonu Jums padėti.

Related Posts:

Naujos prekės