6 patarimai, kaip optiškai padidinti mažą erdvę
6 patarimai, kaip optiškai padidinti mažą erdvę

Mažame būste netelpa visos idėjos? Neatsisakykite savo svajonių susikurti, jūsų asmenybę atspindinčius, jaukius ir komfortiškus namus net ir nedidelėje erdvėje. Dalinamės stilingų baldų parduotuvės „Amore For Home“ kalbintų ekspertų patarimais, kaip išnaudojant nedidelio ploto privalumus, įsirengti savo svajonių namus ar biurą. Kviečiame pasisemti naudingų idėjų!

Pasitelkite šviesias spalvas ir kontrastus

Interjero dizaino pasaulyje puikiai žinoma, kad šviesios spalvos padeda sukurti optinę apgaulę - atspindėdamos natūralios šviesos srautus, jos mažą erdvę padaro atviresnę, didesnę bei šviesesnę. Tamsios spalvos yra linkusios sugerti šviesą, todėl mažam kambariui ekspertai jų rinktis nepataria.

Taigi, kokios spalvos sukuria optinę apgaulę? Norėdami vizualiai praplėsti erdvę, rinkitės švelnius tonus, tokius kaip, visi baltos spalvos atspalviai, šviesiai mėlyna, pastelinė žalia.

Dar vienas originalus ekspertų patarimas: sienų apdailai, plintusams naudokite šviesesnius atspalvius nei yra jūsų sienos, taip jūsų sienos optiškai atrodys toliau, o kambario ribos prasiplės.

Ar esate girdėję apie akcentinę sieną? Tokia sienų apdaila, kai viena siena kambaryje yra paryškinama kitokia spalva ar meno kūriniu, taip pat, padeda praplėsti erdvę, tačiau jos per daug neapkrauna, nesugeria natūralios šviesos. Tačiau svarbu, kad akcentinės sienos spalva tarpusavyje derėtų kambaryje vyraujančių atspalvių paletėje.

Kūrybiški apšvietimo sprendimai

Natūrali šviesa ir išmanūs apšvietimo sprendimai atveria bei vizualiai didesnę daro bet kokią erdvę.

Jei kambaryje yra dideli ar stoginiai langai – tai idealus sprendimas, padėsiantis ištrinti ribas tarp lauko ir vidaus erdvės tiek dieną, tiek naktį. Neuždenkite langų sunkiomis, tamsiosmis užuolaidomis, jas keiskite į lengvo, permatomo audinio, o jei galite, palikite langus atvirus ir mėgaukitės natūralios šviesos srautais. Nedžiuginant vaizdui pro langą, šalia pastatykite augalų, gėlių vazonus.

Sukurti erdvę didinantį šviesos pasiskirstymą jums gali padėti apšvietimo sluoksniavimo technika. Šviesos sluoksniavimas yra paremtas principu, kad vienoje erdvėje yra naudojami keli šviesos šaltiniai esantys skirtingose kambario aukščiuose bei vietose. Šviesos sluoksniavimo strategija yra pasitelkiama norint išgauti ryškų ir erdvę funkcionaliai praplečiantį apšvietimą. Šiam sprendimui įgyvendinti yra naudojami tokie šviesos šaltiniai ir šviestuvai, kaip, LED apšvietimas, toršerai, pakabinami šviestuvai, šviestuvai įleidžiamose lubose, stalinės lempos.

Palaikykite tvarką

Mažos erdvės neperkraukite daiktais, laikykite juos uždarose spintelėse, stalčiuose, tai padės išsaugoti švaros ir estetikos pojūtį.

Atviros erdvės jausmą, taip pat, sustiprins švarios, kilimais ar kilimine danga neuždengtos grindys. Ta pati taisyklė galioja ir sienoms – dėmesį sukoncentruokite į vieną masyvesnį meno kūrinį, o ne į daugybę mažų nuotraukų rėmelių ar paveikslėlių.

Naudokite veidrodžius

Veidrodžiai yra vieni funkcionaliausių baldų, praktiški akcentai, galintys akimirksniu kambarį padaryti didesnį ir atviresnį. Veidrodžiai kambariui suteikia erdvės iliuzijos pojūtį: jie puikiai atspindi tiek natūralią, tiek dirbtinę šviesą ir gali ją nukreipti į tamsius kampus, kur šviesos šaltiniai nepatenka.

Interjero dizaineriai rekomenduoja veidrodį pastatyti prieš langą – toks sprendimas padės ištrinti ribas tarp vidaus ir išorės. Kaip pagrindinį kambario akcentą veidrodį kabinkite ant sienos, naudokite veidrodinius stalviršius, spinteles, originali idėja – veidrodinės lubos ar grindys.

Kambario baldai

Norint mažą erdvę optiškai padaryti didesnę, svarbu yra pasirinkti tinkamus kambario baldus. Vonios, svetainės, miegamojo baldai ir kiti turėtų atlikti kelias funkcijas, pavyzdžiui, sofa arba miegamojo lova su daiktadėže, kavos staliukas su papildomomis lentynėlėmis, stalčiukais ir pan. Praktiška idėja – valgomajame ar svetainėje pastatyti stalą, kurį lanksčiai būtų galima transformuoti į didesnį ir aplinkui susodinti daugiau svečių, o kai nebereikia, sulankstyti - toks baldas jums funkcionaliai tarnaus ir neapkraus erdvės. 

Taip pat, jei tik turite galimybę, sofas, kėdes, lovas ir kitus baldus rinkitės atviromis kojelėmis – tai leidžia šviesai prasiskverbti po baldais, todėl kambarys atrodo erdvesnis.

Baldų išdėstymas

Baldus ir jų išdėstymą pritaikykite pagal kambario dydį. Didesnius baldus statykite prie sienų, kad dar labiau sustiprintumėte laisvos erdvės pojūtį.

Baldai kambaryje neturėtų jums trukdyti laisvai judėti. Aplink stalą sustatytos kėdės atrodo gražiai, bet ar tai praktiškas sprendimas mažai erdvei? Tikriausiai, sutiksite, kad šiuo atveju svarbesni yra nevaržomi judesiai, erdvės pojūtis, tad mažame kambaryje baldus koncentruokite prie sienos ir nepamirškite išnaudoti vertikalų plotą. Jei turite nedaug laisvos vietos, pavyzdžiui, vaikų kambaryje galite pastatyti dviaukštes lovas, įmontuoti pakabinamas lovas ar lentynas.

Dar vienas ekspertų patarimas, kuris gali padėti išsaugoti erdvės pojūtį – sukoncentruokite dėmesį į pagrindinį kambario akcentą – dar vadinamą „kambario žvaigždę“, pavyzdžiui, valgomajame kambaryje tai tikriausiai bus stalas, miegamajame – lova, svetainėje – patogi sofa, o visus kitus baldus išdėstykite taip, kad dėmesys būtų nukreiptas į tą sritį.

Tinkamų spalvų parinkimas, baldų, veidrodžių išdėstymas, kūrybiški apšvietimo sprendimai gali apgauti akį ir optiškai padidinti mažą erdvę. Tad, norint laisvai gyventi mažo ploto būste tikrai neverta bijoti, kad tokia erdvė bus nepatogi. Viskas priklauso tik nuo jūsų sumanumo ir išradingumo. O jei pritrūksite idėjų, visada galite drąsiai kreiptis į mūsų stilingų baldų parduotuvės „Amore For Home“ konsultantus, profesionalius interjero dizainerius, kurie pasiūlys jums išmanius ir komfortiškus sprendimus.

 08/28/2023 00:00:00     Naujienos    0 Comments

Susije straipsniai