Retro stiliaus interjeras. Pagrindinės charakteristikos

Retro stiliaus interjeras. Pagrindinės charakteristikos

Viena iš 2023-iųjų metų interjero tendencijų – tai naujai atgimstantis retro stilius. Stilingus šeštojo – aštuntojo dešimtmečių vintažinius elementus sugrąžinantis interjeras suteikia lengvumo bei gyvybingumo pojūtį. Puikiai dera ir švarią estetiką mėgstančiame moderniame interjere, ir bohemišką nuotaiką kuriančiame eklektiško dizaino būste. Sužinokite, kaip galite lengvai atnaujinti savo namus su madingais retro stiliaus akcentais!

Retro stiliaus ištakos

Retro stiliaus interjeras įkūnija net kelių dešimtmečių madas, pasižymi tvarumu ir aukšta baldų, interjero dekoracijų kokybe.

Retro stilius gimė didelių vilčių ir lūkesčių metu, kai baigėsi karai ir krizės, žmonės atsigręžė į grožį bei kūrybą, esant medžiagų trūkumui ieškojo naujų, įdomių sprendimų, padėjusių kurti jaukias ir stilingas erdves. Dizaineriai drąsiai eksperimentavo su medžiagomis, spalvomis ir tekstūromis, siekdami pabėgti nuo niūrių karo nuotaikų, kūrė linksmą ir gyvą aplinką.

Nors retro stilius yra siejamas su praeitimi, tačiau jis anaiptol nėra nuobodus. Šis stilius gana lengvai gali padėti atskleisti individualumu pasižyminčią eklektišką aplinką, kurioje harmoningai persipina nauja ir sena: kambario baldai, dekoracijos, spalvos, raštai ir tekstūros.

Retro stiliaus baldai

Retro stiliaus baldai – tai naujai atgimę, dėmesį traukiantys baldai su 1950-1980 metų stiliaus elementais.

Retro stiliui yra būdingos aiškios, paprastų geometrinių formų konstrukcijos, medienos ir metalo deriniai, trumpi kėdžių atlošai ir grakščios plonos kojelės, suteikiančios baldams lengvumo pojūtį. Nors šio stiliaus baldų forma dažniau būna svarbesnė už funkcionalumą, tačiau šiuolaikinio retro stiliaus baldai labai subtiliai suderina kūrybiškus sprendimus ir patogumą. Todėl toks interjeras atrodo labai stilingai, diktuoja, kad jame gyvena išskirtinį pojūtį estetikai turinti asmenybė.

Pavyzdžiui, šiuolaikinio stiliaus svetainėje puikiai derės retro stiliaus knygų lentyna ar prabangus žurnalinis staliukas su reljefiniu stalviršiu ir grakščiomis aukso spalvos kojelėmis. Tokie baldai nesutrikdys moderniam interjerui būdingos švarios estetikos pojūčio bei suteiks rafinuotumo, jaukumo. Retro stiliaus miegamojo baldai išsiskiria lovomis su originaliais, masyviais galvūgaliais ir elegantiškomis kojelėmis. Tokios lovos dažnai tampa pagrindiniu kambario akcentu, aplink kurį statomi kiti baldai: spintos, miegamojo staliukai, foteliai, dekoracijos ir kiti.

Retro stiliaus baldai yra daugiau nei tik baldai, jie namams suteikia elegancijos, prabangos pojūtį! Retro stiliaus baldų grožis slypi jų itin lengvu gebėjimu prisitaikyti prie kiekvieno interjero. Nesvarbu, ar kuriate eklektišką aplinką, ar stengiatės išsaugoti švarią erdvę, retro stiliaus baldai yra unikalus būdas jūsų būstui suteikti charizmos ir žavesio.

Retro myli sodrias ir ryškias spalvas

Vienas pagrindinių retro stiliaus bruožų – tai sodrios, ryškios spalvos. Kadangi šis stilius atsirado pokario metais, žmonės troško švęsti laisvę ir gyvenimą, todėl ieškojo kūrybiškų sprendimų, padėsiančių įprasminti tokius siekius. Būtent spalvos leido išlaisvinti jausmus! Retro stilius neįsivaizduojamas be tokių spalvų, kaip sodri purpurinė, intensyvi rožinė, avokado tamsumo žalia, garstyčių geltona. Žaismingų atspalvių paletę taip pat papildo tamsiai mėlyna, juoda, oranžinė, ruda.

Drąsūs grafikos elementai

Retro stiliaus interjere paprastai yra naudojami plokšti grafikos elementai, kaip pavyzdžiui, „vizitine kortele“ tapusios – juodos ir baltos kombinacijos grindų plytelės. Šis stilius idealiai dera su meno kūriniais, kuriuose yra naudojamos ryškios, neoninės spalvos, abstrakcija.

Apšvietimas

Retro stiliui yra būdingas ryškus apšvietimas, o šviestuvai – panašūs į meno kūrinius, galintys tapti ir pagrindiniu kambario akcentu. Tik nereikėtų pamiršti, kokios erdvės apšvietimą kuriate, namuose norisi daugiau jaukumo, todėl ryškios, dramatiškos šviesos gali trukdyti atsipalaiduoti ir nurimti. Mūsų dizaineriai pataria nepersistengti, vos vieno ryškesnio šviesos šaltinio gali pilnai pakakti.

Ryškus, įspūdį paliekantis retro stiliaus interjeras žavi spalvų, formų ir kūrybiškų sprendimų gausa. Jis subtiliai sujungia skirtingas stichijas ir estetiškai papildo kiekvieną interjerą – nuo erdvės pojūtį siekiančio išsaugoti šiuolaikinio stiliaus būsto iki skoningą chaosą mėgstančios eklektiškos erdvės.

Stilingų baldų parduotuvė „Amore For Home“ siūlo itin platų aukštos kokybės madingų retro stiliaus baldų asortimentą. Jūsų dėmesį tikrai patrauks tokios baldų kolekcijos kaip elegantiškoji SEVIL, prabangūs biuro baldai SOHO, miegamojo ir svetainės baldai ASHTON, šiuolaikiškų formų ir natūralumo derinys LOANO, ekstravagantiškoji SPEEDWAY su motociklų lenktynių motyvais, autentika dvelkianti CANE, avangardiškoji PORTO, iš prabangios akacijų medienos pagaminta CAPA. Kiekvienas tikrai rasite, kas jus įkvėps pokyčiams ir pateisins lūkesčius! O jei turite klausimų ir norite pasitarti su mūsų profesionalais - susisiekite, mums bus malonu jums padėti.

Related Posts:

Naujos prekės