Klasikinio ir modernaus interjero derinimas

Klasikinio ir modernaus interjero derinimas

Elegantiškos linijos, minimalistinis dekoras, švari apdaila ir netikėtai į šią harmoniją įsiveržiančios ryškių atspalvių detalės ar išskirtinių formų kambario baldai... Bet viskas vis vien atrodo taip subtilu ir tobulai dera? Tai vis labiau populiarėjanti interjero tendencija – klasikinio ir modernaus stilių dermė - kurianti lengvą ir jaukią atmosferą. Kaip sukurti šią unikalią daugiasluoksnę erdvę patarimais dalinasi stilingų baldų parduotuvės „Amore For Home“ specialistė.

Klasikinis interjeras ir pagrindiniai šio stiliaus bruožai

Klasika alsuojančiuose namuose vyrauja elegantiškas dekoras, ramios spalvos ir švari apdaila, jaučiamas subtilus arba ypatingai ryškus prabangos pojūtis. Manoma, kad klasikinis būsto interjeras kaip atskira dizaino atšaka susiformavo maždaug XVII – XIX a. laikotarpyje. Klasikinis interjeras atspindi tuo metu Europoje klestėjusių stilių - renesanso, baroko, klasicizmo, rokoko - principus: simetriją, rafinuotumą bei unikalią vintažo prabangą. Klasikinis stilius – tai stabilumas, laikui nepavaldus interjeras, išsiskiriantis tam tikromis savybėmis.

Aiški simetrija ir harmonija, tvarkingai išdėstyti elementai bei griežtas kambario planas. Klasikinio stiliaus kambarys pradedamas kurti nuo pagrindinio baldo, pavyzdžiui, miegamojo kambario lovos, o kiti elementai yra išdėstomi aplinkui.

Monochrominės spalvos. Dažniausiai tokiame interjere vyrauja neutralios, pastelinės spalvos, kuriose nuostabiai atsiskleidžia meno kūriniai, įvairios dekoracijos. Jeigu norisi naudoti ryškias spalvas, patariama rinktis sodrią raudoną, žalią, mėlyną ar juodą spalvą.

Simetriškas apšvietimas. Naudojami toršerai, sieniniai šviestuvai. Norint sukurti jaukią atmosferą, akcentuoti atskirus elementus, rekomenduojama žaisti su šviesos šaltiniais.

Naudojamos kokybiškos medžiagos, tokios kaip ąžuolas, bukas, raudonmedis, marmuras, taip pat, aukštos klasės audiniai – šilkas, velvetas, medvilnė, linas, oda.

Klasikinio stiliaus prabangą ypatingai išryškina kolonos, puskolonės, karnizai, elegantiškos statulos.

Modernaus interjero ypatumai

Modernus interjeras asocijuojasi su erdvumu – toks dizainas yra neperkrautas baldais, funkcionaliai išnaudojamas patalpos aukštis, vyrauja paprastumas, aiškios linijos, tačiau šis stilius tikrai negalėtų būti pavadintas nuobodžiu. Asimetrija, geometrinės formos suteikia ryškesnių akcentų, o nestandartiniai sprendimai – tokie kaip, atviros betono, plytų sienos, nepaslėpti vamzdynai, įdomūs dekoro elementai, nestandartinės medžiagos „įpučia“ erdvei gyvybingumo, stebina ir sužavi.

Dizaino istorikų teigimu, modernaus interjero braižas yra siejamas su XIX – XX amžių sandūra. Šį stilių įkvėpė mechanikos, mašinų suklestėjimas, gyvenamosiomis erdvėmis, menininkų dirbtuvėmis virtę fabrikai ir bazės. Tai stilius suformuotas laisvės troškimo, greito gyvenimo būdo, siekio pabrėžti netobulumą ir išsiskiriantis labai aiškiais interjero elementais. 

Atviras kambario planas ir aiškios linijos. Modernus stilius tarsi atvėrė gyvenamąsias erdves, patalpos nėra apkrautos nereikalingais baldais. Svarbus yra gausus natūralios šviesos srautas, kurį padeda išsaugoti dideli, atviri, užuolaidomis nepridengti langai.

Neutralios spalvos. Modernaus stiliaus pagrindą sudaro švelnūs, ramūs atspalviai, tokie kaip balta, kakavinė, karamelinė, ruda, pilka. Kaip akcentas dažnai yra naudojama juoda spalva.

Natūralios, tvarios medžiagos. Modernų interjerą atskleidžia medžiagos, naudojama oda, mediena, medvilnė, betonas, marmuras, plienas, geležis, stiklas. Visas šias medžiagas galime matyti ir balduose: nuo karališko dydžio lovos su mediniu karkasu, iki stiklinės konsolės su masyviomis plieno kojelėmis.

Sujungus šiuos du, skirtingas epochas ir žmonių gyvenimo būdą atspindinčius stilius, galima sukurti ypatingai unikalų, individualią asmenybę įkūnijantį interjerą.

1 Patarimas: Tegul dominuoja vienas stilius

Esminis „raktas“, padedantis sukurti jaukią aplinką – tai išsirinkti vieną stilių, kuris labiausiai tiktų jūsų erdvei, ir remiantis juo kurti stilingą būstą su kito stiliaus dekoro elementais. Taip jūs turėsite klasikinio stiliaus erdvę su moderniais elementais arba modernų interjerą su klasikinio stiliaus akcentais. 

2 Patarimas: Atsižvelkite į kiekvienos detalės vizualines savybes

Rinkdamiesi baldus atidžiai apžiūrėkite kiekvieną elementą, apdailą ir medžiagas. Apsvarstykite, kas būtent traukia jūsų dėmesį: spalva, forma, tekstūra? Gal susižavėjote prašmatnia masyvia lentyna, kurioje laikysite knygas, svarbius meno kūrinius? O gal jau įsivaizduojate, kaip patogiai leisite vakarus įsitaisę ant plačios svetainės sofos? Išsiaiškinę kas jums gražu ir reikalinga, galėsite lengviau tarpusavyje suderinti skirtingas baldų kolekcijas. 

3 Patarimas: Harmonija ar kontrastas

Nuspręskite, kokią aplinką kursite: vientisą ir harmoningą ar stebinančią suderintomis kontrastingomis detalėmis, baldų kolekcijomis. Kiekvienas pasirinkimas turi savo privalumų. Pusiausvyra sukuria ramesnę aplinką, kurioje lengviau atsipalaiduoti, susikaupti, tokia erdvė galėtų būti jūsų miegamasis, vonia, darbo kambarys. O kontrastas vizualiai jaudina ir įkvepia - dėmesį traukiančios dekoracijos, meno kūriniai, neįprastų geometrinių formų kambario baldai puikiai atskleis jūsų išskirtinumą svetainės erdvėje, studijoje.

4 Patarimas: Naudokite abu interjero stilius vienijančius bruožus

Kad kontrastas nevirstų chaosu, kurdami erdvę naudokite abu stilius vienijančius elementus, tai gali būti spalvos, medžiagos, apšvietimas, raštai, formos ar kiti bruožai. 

Susižavėjote modernaus ir klasikinio stilių derme, bet nežinote nuo ko pradėti? Susisiekite su mūsų komanda, mes mielai padėsime! Taip pat, apsilankę „Amore For Home“ internetinėje baldų parduotuvėje, rasite gausų modernaus ir klasikinio dizaino baldų asortimentą jaukiems namams, į kuriuos visada norisi grįžti.

Related Posts:

Naujos prekės