Kaip išsirinkti šviestuvą?

Kaip išsirinkti šviestuvą?

Šviesa – vienas pagrindinių elementų, kuris gyvenamąją erdvę paverčia namais, suteikia aplinkai šilumos ir jaukumo jausmą. Kaip pastebi stilingų baldų parduotuvės „Amore For Home“ dizainerė, šiuolaikiniams naujakuriams šviestuvai nėra tik šviesos šaltinis, tai ir labai svarbus aplinkos dekoro dėmuo. Tad, ką svarbu žinoti planuojant namų apšvietimą, kokie patarimai padės nesuklysti ir sukurti harmoningą erdvę – dalinasi mūsų specialistė.

Šviesa kuria atmosferą

Tinkamai parinktas apšvietimas gali pakeisti bendrą aplinkos nuotaiką, todėl labai svarbu įvertinti erdvės dydį ir paskirtį. Planuodami, koks bus namų apšvietimas, pagalvokite apie veiklas, kuriomis užsiimsite konkrečioje patalpos vietoje, kur bus reikalingas ryškus apšvietimas, kaip pavyzdžiui, virtuvėje, o kur norėsite sukurti romantišką aplinką blausioje šviesoje. Skirtingas atmosferas erdvėje atspindėti padės kelių zonų apšvietimas ir šviesos reguliavimas: šviestuvus kabinkite skirtinguose aukščiuose, naudokite kelis šviesos šaltinius – pakabinamus šviestuvus, toršerus, įdomių formų stalines lempas. Kadangi daugumoje šiuolaikinių butų ir namų svetainės, valgomojo ir virtuvės zonos yra bendroje erdvėje, kelių zonų apšvietimas yra puikus sprendimas atskleisti kiekvienos kambario vietos nuotaiką.

Apšvietimas pagal patalpos dydį

Planuodami apšvietimą mažame kambaryje žemomis lubomis, remkitės pagrindiniu patarimu: kuo mažesnė patalpa, tuo šviestuvai joje turėtų būti smulkesni, kad dar labiau nesumažintumėte erdvės. Dar viena svarbi taisyklė, kurią dauguma pamiršta – tai atsižvelgti ir į dekoracijų skaičių. Kadangi dauguma šviestuvų dabar yra ir stilingi dizaino elementai, svarbu neperkrauti erdvės ir neprarasti harmonijos. Vizualiai praplėsti aplinką padės šviesios spalvos apšvietimas.

Didelės erdvės atveria visai kitas apšvietimo ir dekoravimo galimybes! Didelėse erdvėse patariama įrengti kelių zonų apšvietimą, dar vadinamą „apšvietimo debesiu“, taip ne tik apsirūpinsite funkcionalia šviesa įvairiose kambario vietose, bet ir sutemus, panirsite į magišką atmosferą. Taip pat, išnaudokite didelės erdvės privalumą – laisvę improvizuoti! Ją dekoruodami, drąsiai rinkitės įdomių formų, medžiagų masyvius šviestuvus.

O pagrindinis dizainerių patarimas, kuriuo vadovaujantis niekada nesuklysite – daugiau mažų šviesos šaltinių yra geriau, nei vienas didelis šviestuvas patalpos centre. Tai padės sukurti įdomesnį ir jaukesnį interjerą.

Šviestuvų tipai – stilingam interjerui

Amore For Home“ asortimente gausu įvairaus tipo šviestuvų, kuriuos galite pasirinkti pagal jūsų namų interjero stilių (skandinaviško, klasikinio, modernaus, industrinio, retro, Provanso ir kt.) bei šviesos poreikį. Pasisemkite idėjų, kaip apšviesti namus, kad jie taptų dar jaukesni ir stilingesni!

Pakabinami šviestuvai – tai vienas universaliausių šviesos šaltinių, apšviečiantis tiek mažą, tiek didelę erdvę. Tokio tipo šviestuvai gali tarnauti tik kaip funkcionalus, bet nepastebimas šviesos šaltinis arba atvirkščiai – labai įmantrus, dėmesį traukiantis dekoro elementas.

Toršerai yra stilingas papildomos šviesos šaltinis, padedantis sukurti jaukią, romantišką atmosferą. O jeigu pasirinksite ryškesnes lemputes, šis šviestuvas gali būti ir pagrindiniu šviesos šaltiniu mažoje patalpoje. Toršeras yra statomas ant žemės, todėl esant poreikiui, galėsite lengvai jį perkelti į kitą vietą. Tik įsivaizduokite, kaip įsitaisius minkštame krėsle toršero skleidžiamoje šviesoje bus malonu panirti į istoriją mylimos knygos puslapiuose ar sušilti, geriant aromatingą arbatą...

Staliniai šviestuvai – tai paprastas būdas namams suteikti savito žavesio ir jaukumo. Galite juos pastatyti miegamajame, svetainėje, prieškambaryje ir iškart namai taps kur kas jaukesni ir šviesesni!

Sieniniai šviestuvai – patogi ir stilinga interjero detalė, dažniausiai naudojama kaip papildomas šviesos šaltinis skaitant, atliekant vonios procedūras ar norint sukurti jaukesnę atmosferą vaikų kambaryje. Tokio tipo šviestuvai taip pat puikiai tinka apšviesti nuotraukas, paveikslus ar kitus meno objektus.

Apšvietimo idėjų ir šviestuvų variantų gausu, tad tikimės, kad šie paprasti patarimai bus naudingi ir padės sukurti jaukius, šviesos ir geriausių emocijų kupinus namus! Vietą, į kurią visada gera sugrįžti.

Related Posts:

Naujos prekės